Reference

Reference

 

MUDr. T. M., 34 letý atestovaný radiolog (z Ostravy do Bavorska)

 O agentuře Medboerse jsem se dozvěděl díky svému ex-kolegovi, který mi dal kontakt.
   Na jaře roku 2013 jsem se poprve účastnil setkání v Praze a měl jsem od počátku velmi pozitivní dojmy. Moje obavy z event. neporozumění byly neopodstatněné; pohovoru s panem Grollem byla přítomna též paní Remišová, která mi ochotně přeložila vše, čemu jsem dostatečně nerozuměl. Neměl jsem v té době ještě certifikát B2, a proto jsme se dohodli na další schůzce na jaře 2014. Mezitím jsem potřebný certifikát získal a následně jsem obdržel přesné instrukce, co všechno mám zařídit, a začalo se jednat o konkrétní pracovní nabídce.    Tu mi agentura vyhledala skutečně rychle, asi o dva měsíce později jsem již seděl v pracovně mojí současné šéfové. A po třech měsících jsem se chystal ke stěhování do svého nového působiště. Práce agentury byla po celou dobu naprosto profesionální. Moji hospitaci a info-pohovor perfektně zorganizovala a do posledního centu proplatila, právě tak i všechny náklady na potřebné dokumenty a překlady. Také z tohoto hlediska mohu Medboerse každému jen doporučit.  

   Potom přišla realita…ze které jsem ovšem dosud příjemně překvapený. Mám za sebou první dva měsíce a zatím jsem ani jednou neuvažoval o případném návratu. Všichni mi zde v nové práci ochotně se vším pomáhají a snaží se mi začátek co nejvíce ulehčit. Odborná jazyková stránka je v mém oboru (radiologie) otázkou těch prvních dvou měsíců a navíc při jakékoliv nejasnosti mám vždy koho se zeptat. Těžší je to samozřejmě s hovorovou řečí, ale to se zlepšuje každým dnem.

   Tímto způsobem bych chtěl všem, jmenovitě paní Remišové, pánům Grollovi a Simmovi, ale i těm, které osobně neznám a na mém důležitém životním kroku se nějak podíleli, ještě jednou za všechno poděkovat.

 

MUDr. M. M., 41 letý atestovaný chirurg (z Náchodu do Hesenska, pozice Oberarzt)

„Rozhodnutí o změně působiště a výměně země a jazyka jsem dlouho zvažoval, jak po profesní tak osobní stránce. Vzhledem k prvotním pochybnostem jsem se informoval u více agentur. Jak od počátku, tak nyní s odstupem, musím opravdu uznale zhodnotit práci agentury Medbörse, pí Remišová a p Grolla. Vše probíhalo naprosto standartně, kromě běžných věcí s ověřením vzdělání, které si člověk musel zařídit sám, jsem se nemusel o nic starat. Důležité je i specifikovat požadavky na pracovní místo, protože systém nemocnic a částečně i náplň oboru se liší.Zprostředkování a zajištění pohovoru a krátké stáže v cílové nemocnici bylo organizováno perfektně. Nyní jako německý zaměstnanec hodnotím práci agentury Medbörse na výtečnou. Jak v pomoci se všemi formalitami, přípravou na pohovor, tak nápovědou a radou v prvních krocích v novém působišti. Na základě své vlastní zkušenosti nemohu nic Medbörse vytknout a pro ty, kteří se chtějí vydat za prací do Německa jen doporučit.“ 

 

MUDr.I. M., 35 letý atestovaný chirurg (z Prahy do Lipska)

„Vazena pani Remisova,
pozdravujem Vas z Lipska a chcel by som sa Vam a firme medbörse podakovat za pomoc pri ziskani miesta v Nemecku. Viem, ze moje poziadavky na pracovnu poziciu v Nemecku boli naozaj specificke (univerzitna nemocnica, cievna a transplantacna chirurgia) a termin velmi kratky. Ale aj napriek tymto uskaliam sa Vasej firme podarilo najst pre mna vyhovujuce miesto, s ktorym som maximalne spokojny. Pacil sa mi Vas profesionalny pristup uz pri prvom stretnuti, dalej ochota pomoct so vsetkymi potrebnymi potvrdeniami a ich prekladmi, ako aj zabezpecenie cesty, ubytovania a pohovoru v nemocnici a nasledna pomoc pri presune a adaptacii na nove podmienky. So svojim rozhodnutim pracovat v Nemecku som spokojny a urcite odporucam Vasu agenturu vsetkym, ktori to chcu v Nemecku skusit aj na uzsie spezializovanejsich poziciach.
S pozdravom, I.M.“
 

MUDr.O. P., 33 letý atestovaný anesteziolog s dlouholetou praxí na klinice ve Fakultní nemocnici (z Hradce Králové do Bavorska)

„Před rokem jsem se rozhodl, pro dlouhodobou nespokojenost s místními poměry, zkusit najít pracovní uplatnění a nové zkušenosti v Německu. Začal jsem s výukou německého jazyka a po šesti měsících intenzivního studia jsem na radu bývalých kolegů oslovil personální agenturu Medbörse, se kterou měli dobrou zkušenost.
 Oceňuji velmi rychlost s jakou mi byla nová pracovní pozice na soukromé klinice v Bavorsku nabídnuta již po dvou týdnech od prvního rozhovoru. Velmi pozitivně hodnotím možnost základní komunikace v českém jazyce, množství dodaných informací a pomoc s vyřízením všech potřebných povolení k práci lékaře v dané zemi. Děkuji za zajištění pobytu a pomoc při pohovoru k nové pracovní pozici.
 Doporučuji agenturu Medbörse všem kolegům, kteří dospěli ke stejnému rozhodnutí a chtějí využít pracovní příležitosti ve špičkovém německém zdravotnictví.“
 

MUDr.S.Ž., 24 letý absolvent 1. lékařské fakulty na UK v Praze (z Prahy do Hesenska)

„Agentúru Medbörse som objavil na základe online inzerátu v dobe, keď som mienil ako mnohí z rad študentov medicíny, hneď po škole vyraziť za hranice. Absolvoval som pohovor v Prahe, nakrútil videovizitku a dostal ubezpečenie, že budem v priebehu niekoľkých týždňov informovaný o ponuke na pracovné miesto. Ponuku na absolvovanie pohovoru som dostal prekvapujúco rýchlo, vyrazil som na prvý pohovor, ktorý pre mňa síce dopadol neúspešne, ale ďalším dvom uchádzačom z agentúry Medbörse priniesol pozitívny výsledok. S agentúrou som ale ostal v živom kontakte, konzultoval ďalšie ponuky, z ktorých napokon vyvstal aj môj druhý pohovor v Nemecku, tentoraz už úspešný. Momentálne pracujem ako Assistenzarzt pre anestéziu na klinike srdcovo-cievnej chirurgie 50 km od mesta Kassel.
  Agentúra mi ponúkla skvelý servis, od zaistenia dopravy, stravy, ubytovania, pomoc s jazykovými skúškami až po zabezpečenie potrebných dokumentov. Ocenujem mimoriadne vľúdny prístup a profesionalitu s akou všetko prebiehalo. Nakoľko som sa v medziobdobí zamestnal, neviem si potrebné zariaďovanie predstaviť bez asistencie agentúry Medbörse.“
 

MUDr. L.K., 25 letá absolventka 1. lékařské fakulty UK v Praze

„Po tom ako som sa definitívne rozhodla, odísť do Nemecka za lepšími pracovnými podmienkami a ohodnotením, som na internetových stránkach narazila na agentúru Medbörse.  Po prvom stretnutí v Prahe, kde sa natočila videovizitka, neprešiel ani mesiac, keď sa mi agentúra ozvala s ponukou miesta na klinike v Hesensku. O dva týždňe som v doprovode agentúry absolvovala svoj prvý pohovor a následne týždennú hospitáciu, zavŕšením ktorej bolo rozhodnutie nastúpiť na dané miesto ako Assistenzärztin na hemato-onkologickom oddelení neďaleko Frankfurtu nad Mohanom.
 Agentúru môžem všetkým potencionálným záujemcom o prácu v Nemecku vrelo odporučiť. Stretla som sa s profesionálným, rýchlym a hlavne veľmi príjemným prístupom či už z česko-slovenskej alebo nemeckej strany.
 Agentúra zabezpečila všetko od pohovoru, dopravy a hospitácie, až po pomoc s úradnými dokumentmi, hľadaním ubytovania a začiatkom nového života v zahraničí.
Stále pripravená na moje nekonečné otázky, stále pripravená poskytnúť pomoc, jednoducho neuveriteľne mi uľahčila splniť si moj sen.“