Aktuality

Aktuality

2018

 
Příprava na certifikat B2

 

Je v německých nemocnicích zájem o čerstvé absolventy medicíny?

Ano.  Primáři  rádi  uvítají mladé lékaře ve svém týmu za předpokladu, že jejich znalost německého jazyka je na pokročilé úrovni.

Doporučujeme Vám složit jazykovou zkoušku certifikát B2 (Goethe nebo Telc) a zaměřit se na odbornou němčinu (např. příprava na certifikat Telc B2-C1 Medizin) ještě během studia na lékařské fakultě.

Dobré šance pro získání pracovního místa v Německu mají absolventi se zájmem o tyto obory: interní medicína, chirurgie, anesteziologie,  neurologie  a  psychiatrie.  U   dalších   oborů  máme  zkušenosti,  že  primáři  požadují  alespoň  2 – letou  praxi.  To se však může rychle změnit.

Pokud nám zašlete Vaše CV v německém jazyce, rádi prověříme aktuální situaci na německém pracovním trhu.

Kurz němčiny pro lékaře v Praze

3. lékařská fakulta v Praze organizuje kurz němčiny zaměřený na odbornou medicínskou terminologii.  Zápis do kurzu bude ukončen 21. února 2018.

2016

Doporučené učebnice pro přípravu na všeobecnou jazykovou zkoušku B2

01Německy s úsměvem – výborná učebnice pro samouky a začátečníky. Za krátkou dobu se naučíte poměrně dost, je psaná jednoduchou srozumitelnou formou. Také gramatika je dobře vysvětlená v rodném jazyce. K učebnici je možno přikoupit si CD, DVD a cvičebnici. Příprava od A1 – B2. Tip: učte se články nazpaměť a zajímavé věty zkoušejte přenést do praxe. 

02Aspekte 2 – učebnice je určena pro mírně pokročilé. Je vhodná pro práci ve skupině (aktuálně též používaná v Goethe institutu). Výhodou této učebnice je, že vás cíleně připraví na požadovanou zkoušku B2 v GI. V učebnici najdete zajímavéčlánky na aktuální téma. Ke knize je třeba dokoupit CD, pro komplexnější nácvik doporučujeme i DVD a cvičebnici.

Fit fürs Goethe-Zertifikat B2 a Mittelstufe Deutsch B2 – v těchto cvičebnicích najdete konkrétní testy s podrobným vysvětlením, jak postupovat u zkoušky. Doporučujeme vám před zkouškou nastudovat alespoň jednu z nich. Získáte tak větší sebedůvěru a ušetříte si čas při zkoušce.

Doporučená učebnice pro přípravu v odborné němčině

04Němčina pro lékaře , Lucie Baštová a Ivana Mokrošová – učebnice obsahuje podrobný popis jednotlivých tělesných systémů (včetně obrázků) a základní výrazy potřebné pro pochopení zdravotnického systému v Německu. Také se zabývá sestavením anamnézy, komunikací s nemocným a informuje o způsobu psaní služebních dopisů, vedení zpráv a vyplňování potřebných formulářů.